Open City | Lublin

Festiwal sztuki w przestrzeni miejskiej

Konrad Smoleński

Konrad Smoleński (ur. w 1977 r. w Kaliszu)

studiował fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu; tam też w 2002 roku obronił dyplom w Katedrze Intermediów. Po ukończeniu studiów kolejne 6 lat pracował na uczelni jako asystent w pracowni Audio Sfery i wykładowca Podstaw Wideo. W latach 1999-2002 uczestniczył w działaniach Stada Prusa (galeria Prusa 2/9, galeria WahrStadt).

Jest laureatem kilku nagród i stypendiów, min Ministerstwa Kultury i Sztuki. Współtworzy grupę PENERSTWO (W. Bąkowski, P. Bosacki, T. Mróz, K. Smoleński, M. Starska, R. Szlaga, I. Tarasewicz). Od 2005 roku mieszka i pracuje w Warszawie.

BNNT to jeden z projektów dźwiękowych Konrada Smoleńskiego, współtworzony przez Daniela Szweda, bazujący na wykorzystaniu dźwięku jako medium sztuki. Charakter działań Smoleńskiego określają wykorzystywane przez artystę rekwizyty: ogień, materiały wybuchowe, taśma klejąca, bardzo głośny dźwięk.

Muzyczne zainteresowania przewijają się także przez inne rodzaje sztuki uprawiane przez Smoleńskiego, w tym wideo, instalacje czy performance, stanowiące zazwyczaj wyraz niespożytej energii twórcy, jego specyficznego poczucia humoru, skłonności do przełamywania konwencji i przyzwyczajeń oraz bezkompromisowego podejścia do sztuki.

BNNT /skład:

Konrad Smoleński – pocisk barytonowy
Daniel Szwed – perkusja
Michał Kupicz – dźwięk
Bartek Górka – dokumentacja
Dagny Nowak – wsparcie wizualne

Sound Bombing II w Lublinie